Wszystko, czego nie wiedziałeś o ubezpieczeniu turystycznym

2019-01-24

Kiedy planujesz wakacje zagraniczne, musisz pamiętać, by wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Na szczęście od kilku lat widać wzrastającą w tym temacie świadomość wśród Polaków. Czy jednak na pewno wiemy, jakie możliwości może dać nam polisa ubezpieczeniowa?


Co daje ubezpieczenie turystyczne http://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne?


UBEZPIECZENIE OC

Nie możesz mieć pewności, że w czasie trwania całego urlopu nie spowodujesz wypadku lub szkody. Nie musi to wcale wydarzyć się na drodze - równie dobrze nieumyślnie możesz zniszczyć coś w hotelu, w którym nocujesz. Zanim więc wybierzesz ubezpieczenie turystyczne, zastanów się, czy nie warto zainwestować w takie, które ma w sobie ubezpieczenie OC. Pozwala ono cieszyć się wakacjami, podczas gdy wszelkie formalności załatwia twój ubezpieczyciel.


TŁUMACZ

Nawet osoby, które bardzo dobrze posługują się językiem angielskim czy tym, który obowiązuje w miejscu wyjazdu, czasem mogą mieć problem. Szczególnie, gdy pojawia się potrzeba rozmowy z lekarzem, prawnikiem lub przedstawicielem policji. To może się zdarzyć, dlatego warto upewnić się, czy twoje ubezpieczenie turystyczne obejmuje usługę tłumacza, który pomoże rozwiązać ci twój problem. Warto rozważyć taką opcję na wypadek kolizji drogowej, zgubienia dokumentów czy poważnej choroby.


POMOC PRAWNICZA

Każdemu może się zdarzyć, że spowoduje lub będzie np. uczestnikiem kolizji na drodze. Nie zawsze jest natomiast tak, że druga strona chce dogadać się bez wzywania policji czy tworzenia jeszcze większych kłopotów. Dlatego jadąc na wakacje, warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z pomocy prawnej. Prawnik, którego koszty pokrywa twoje ubezpieczenie turystyczne, może pomóc ci nie tylko wyjaśnić daną sytuację, ale także np. sformułować prawidłowo pismo do sądu czy urzędu.


UBEZPIECZENIE DROGIEGO SPRZĘTU

Wielu z nas lubi amatorsko lub mniej fotografować. Niemal wszyscy posiadamy przy sobie bardzo drogie telefony, a czasem na urlop jesteśmy zmuszeni lub chcemy wziąć także laptopa. Dlatego zanim wyjedziesz, sprawdź, czy twoje ubezpieczenie turystyczne na pewno obejmuje także sprzęt, który ze sobą zabierasz. Dobre ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać ubezpieczenie wartościowych sprzętów nie tylko od kradzieży, ale także uszkodzenia czy całkowitego zniszczenia.


ZWROT KOSZTÓW W RAZIE ZMIANY DECYZJI

Oczywiście, że planujesz wakacje i w tej chwili jesteś w 100% przekonany, że pojedziesz, bo nic nie jest w stanie cię powstrzymać. Życie jednak lubi płatać figle. Kiedy więc wybierasz odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie turystyczne, sprawdź, czy pozwala ono na bezkosztową rezygnację ze złożonej rezerwacji w przypadku, gdy nagle będziesz musiał zmienić swoje plany.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018