Przedszkole niepubliczne Warszawa - co warto powiedzieć

2019-04-12

W końcu decydujemy się na ten ważny krok, aby posłać dziecko do przedszkola. Co jednak wziąć pod uwagę oraz w jaki sposób przygotować malucha, aby przy udziale jak najniższego poziomu stresu, zaaklimatyzował się w nowym środowisku? Warto zwrócić na to uwagę, jeżeli chodzi o przedszkole niepubliczne Wilanów http://www.babyenglish.edu.pl/.


Nie ma jednoznacznie podanej granicy wiekowej, po przekroczeniu której dziecko niezwłocznie powinno zacząć brać udział w zajęciach przedszkolnych, ani też wieku, poniżej którego nie zostanie przyjęte do grupy. Dużo w tej mierze zależy zarówno od rodziców jak i przedszkoli, czy żłobków, które np. przyjmują dzieci w wieku 3 – 4 lat, ponieważ uważa się, że to optymalny moment w rozwoju dziecka, by brać udział w nawiązywaniu nowych kontaktów. Dzieci również samodzielnie mogą załatwiać podstawowe potrzeby. Zanim jednak dziecko pójdzie już do przedszkola, ważne, aby przygotować go do nowej sytuacji. Dobrym sposobem jest nauka dzielenia się zabawki z innymi, bądź pozostawienie naszej pociechy w grupie dzieci, by samodzielnie mogło uczyć się nawiązywania kontaktu. Również stopniowe oswajanie dziecka z naszą nieobecnością to ważny element w procesie przygotowawczym, który zredukuje stres u dziecka a także wyeliminuje szok spowodowany dłuższą nieobecnością rodzica. W innym przypadku, z powodu rozłąki na kilka godzin, dziecko szybko zniechęci się do przedszkola a poranne wyjścia będą znacznie utrudnione.


 Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru przedszkola na Wilanowie


Po wpisaniu frazy przedszkola Warszawa Wilanów, bądź frazy podobnej, okazuje się, że jest wiele miejsc, o dużym skupisku przedszkoli, często w pobliżu biurowców, bądź innych miejsc pracy, aby ułatwić rodzicom poranne odprowadzanie dzieci do przedszkola, a także ich odbiór. Z wyjątkiem samej lokalizacji, na co powinniśmy zwrócić uwagę? Atutem wielu placówek są zajęcia dodatkowe, w których maluchy mogą uczestniczyć. Coraz częściej w ramach czasu przedszkolnego, organizowane są zajęcia językowe, plastyczne, czy taneczne. Dla niektórych rodziców elementem wpływającym na decyzję powinna być obecność logopedy, która czuwa nad właściwym rozwojem aparatu mowy u dziecka. 


Ważny jest rytm dnia, wedle którego odbywają się zarówno zajęć jak i wyznaczony jest czas na drzemkę bądź zabawę. Często przedszkola dopuszczają sytuację, w której dziecko, zanim zostanie zapisane do konkretnej placówki, ma możliwość uczestniczenia w zajęciach bądź zabawach przez pewien czas. Daje to możliwość również sprawdzenia reakcji dziecka oraz jego odczuć na nowe środowisko, co ułatwi podjęcie decyzji. Ostateczną decyzję co prawda podejmują rodzice, jednak dla każdego z nas ważny jest komfort psychiczny malucha. Obok samej atmosfery, wyposażenia sal, jakości zabawek, a także ilości personelu, odpowiedzialnego za opiekę nad dziećmi, ważne są również miesięczne opłaty, które będziemy ponosić. Warto prześledzić za co będą uiszczanie oraz w jakiej wysokości, by mieć pogląd cenowy w przypadku różnych placówek. Powolne usamodzielnianie się dziecka w tak młodym wieku, to proces ważny dla jego przyszłego rozwoju społecznego. Chociaż nie jest to wymagane, często zaleca się, aby dzieci, które przekroczył 3 – ci rok życia, zaczęły być w mniejszym bądź większym stopniu uczone samodzielności a także nawiązywania kontaktów społecznych.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018